Не сме алкохолици, играем с чест и гордост за България, заяви капитанът

Публикувана: 11 Oct 2016 19:23
Обновена: 28 Oct 2024 14:33
Прочетена: 909

Младежкият ни национален отбор по футбол запази честта на играта у нас, след като победи с 2:0 Румъния. Така младите “лъвчета” завършиха на второ място в крайното класиране на квалификациите за Евро 2017.

Това е най-доброто представяне на тази възрастова група в последните 10 години, но въпреки това нашите не успяха да се класират, тъй като са сред най-слабите втори отбори в отделните групи.

Тони Тасев даде аванс на България с гол в 16-та минута, а в 36-та Александър Георгиев добави втори. До края нашите имаха още няколко положения, но не успяха да реагират.

Дания спечели първата позиция и се класира на Европейското. България завършва със 17 точки, докато Румъния остана с 16. Толкова събра и Уелс.

"Искам да благодаря на съотборниците ми и треньорския щаб, постигнахме добри резултати. Можеше и по-добре, но можеше и по-зле. Второто място е престиж, независимо, че нямахме шанс за бараж", заяви капитанът на тима Милен Гамаков.

"Победата я посвещаваме и на Попадиин и Цонев. В медиите се изписаха какви ли не неща, че все едно сме алкохолици. Това не е вярно. Радостни сме от победата над Румъния. Искам да поздравя и треньора, който беше винаги зад нас. Показахме на цяла България, че сме добър отбор. Мачът беше без значение, но от първата минута до последната играхме и се раздадохме, напълно заслужено победихме.

Този отбор имаше страшен колектив. Благодаря на всички хора, които вярват на българските футболисти. Всеки един футболист, който излиза с националната фланелка трябва да е горд с това", каза още халфът.