“Лъвовете” на Петър Хубчев ги нямаше и в Стокхолм

Публикувана: 10 Oct 2016 21:36
Обновена: 28 Oct 2024 11:29
Прочетена: 713

Националният ни отбор по футбол отнесе нова тройка от Швеция - 0:3 в гостуването на “Френдс Арена” в Стокхолм. При същия резултат завършиха вече последните три мача между двата отбора. Нещо повече скандинавците спечелиха всеки от последните 7 срещу при категоричната голова разлика 20:0!

Хубчев направи няколко промени в състава си, което не донесе никакъв живец. Шведите пък, вече без звезди като Златан Ибрахимович и Себастиан Ларсон, ни биха с игра на ходом. В 39-та минута Тойвонен вкара от близо, след като получи хубав пас на Маркус Берг. Малко след това Ивелин Попов направи уникален пропуск, след като излезе сам срещу вратаря на домакините Робил Олсен, но би в аут.

Това бе наказано в края на първата част, когато Крафт нахлу в наказателното поле и почти от аут линията пусна към Хилемарк, който не остави никакви шансове на Владо Стоянов - 2:0.

В 58-та минута Швеция реши всичко с трети гол. Нова грешка в нашата защита остави Линдельоф на стрелкова позиция и халфът с удар отблизо направи 3:0.

Ивелин Попов имаше нов шанс да вкара поне един гол за нашите, но в 68-та минута не реагира добре след грешка в защитата на домакините и стреля нескопосано.

До края на мача нашите не само не направиха нищо интересно пред противниковата врата, ами и без малко да инкасират четвърти гол. Скандинавците обаче сякаш не искаха да вкарват повече, а имаха поне 3-4 много чисти положения.

Петър Хубчев пък пусна в игра Мартин Райнов, който записа дебют за националния отбор.

В другите мачове от нашата група Беларус и Люксембург направиха 1:1, а Франция победи Холандия с 1:0 като гост след гол на Пол Погба в 30-та минута. Така Франция и Швеция са на върха в класирането в Група А с по 7 точки, Холандия е с 4, а България на четвъртото място с 3. Следващият мач на нашите е на 13 ноември в София срещу Беларус.

Швеция - България 3:0

Швеция: 1. Робин Олсен, 16. Емил Крафт, 3. Виктор Линдельоф, 4. Андреас Гранквист, 5 Мартин Олсен (63 - Аугустинсон), 21. Джими Дурмаз, 15. Оскар Хийемарк, 8. Албин Екдал, 10. Емил Форсберг, (74 - Венд) 9. Маркус Берг (85 - Гуидети), 20. Ула Тойвонен

България: 23. Владислав Стоянов, 2. Страхил Попов, 3. Александър Александров, 4. Васил Божиков, 6. Симеон Славчев (89 - Райнов), 9. Георги Костадинов (54 - М. Александров), 10. Ивелин Попов, 13. Антон Недялков, 17. Георги Миланов, 18. Ивайло Чочев (72 - Марселиньо), 21. Светослав Дяков (к)