ПСЖ наказа Лудогорец за изпуснатата дузпа

Парижани биха с 3:1 на „Васил Левски“

Публикувана: 28 Sep 2016 21:29
Обновена: 27 Oct 2024 03:20
Прочетена: 778

Лудогорец загуби втория си мач в Група А на Шампионската лига – 1:3 у дома от ПСЖ. Французи показаха убийствена ефективност и наказаха „орлите“ за пропуска на Козмин Моци от дузпа при резултат 1:2. Така с 1 точа от двата си мача Лудогорец в момента е на третото място в групата.

Двубоят се игра пред около 25 хиляди зрители на „Васил Левски“ и започна по прекрасен начин за футболистите на Георги Дерменджиев, който поведоха в резултата още в 16-та минута. Натаниел Пимиента се разписа от свободен удар, след като проби стената на французите. До края на първата част гостите натиснаха и стигнаха до гол в 41-та минута. Марко Верати изведе по прекрасен начин Блейс Матюиди зад защитата на българите и френският национал с лекота изравни за 1:1.

ПСЖ направи пълен обрат в 56-та минута. Анхел Ди Мария центрира от свободен удар, а Единсон Кавани с глава препарира Владо Стоянов. „Орлите“ реагираха мигновено и след само две минути спечелиха дузпа. Марселиньо беше спънат от Тиаго Мота в наказателното поле на гостите, Козмин Моци обаче би във вратаря Ареола, който отрази.

Това беше достатъчно за опитните французи и в ответната атака Кавани вкара трети гол. Лукас Моура проби по дясното крило, а уругваецът успя да изпревари Моци и да забоде топката в мрежата зад Владо Стоянов. Това беше трети гол на Кавани в групите на Шампионската лига.

До края „орлите“ опитваха да вкарат поне още един гол, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. В крайна сметка ПСЖ постигна очаквана победа и продължават битката с Арсенал за първото място в групата.

Снимка: Sportal.bg