Три гола за едно полувреме и честит юбилей на Арсен Венгер

Публикувана: 24 Sep 2016 19:26
Обновена: 26 Oct 2024 16:24
Прочетена: 875

Арсенал постигна паметна победа навръх 20-та годишнина, откакто Арсен Венгер е начело на тима. „Артилеристите“ помляха с 3:0 Челси в лондонското дерби, като и трите гола паднаха през първото полувреме. Така Арсенал постигна първата си победа над Челси от 5 години насам.

Домакините започнаха мълниеносно и след само 14 минути игра вече водеха с 2:0. Алексис Санчес изведе тима си напред в резултата в 11-та минута, след като се възползва от грешка на Гари Кейхил и сам срещу Тибо Куртоа копна топката технично над него. Така чилиецът отпразнува по перфектен начин стотния си мач за Арсенал.

След само още три минути Тио Уолкът вкара втори гол на „сините“. Домакините направиха страхотна постепенна атака с по едно подаване. Белерин бе останал непокрит по дясното крило и пусна към Уолкът, който вкара в опразнената врата.

Месут Йозил довърши Челси в 40-та минута, след прекрасно взаимодействие с Алексис Санчес и хубав удар от воле.

С този успех Арсенал се изкачи на третото място с 13 точки, на 1 от Тотнъм и 5 от лидера Манчестър Сити. Челси е на 8-мо място с актив от 10 точки.