Ливърпул смачка Хъл у дома

Публикувана: 24 Sep 2016 17:09
Обновена: 26 Oct 2024 16:28
Прочетена: 543

Манчестър Сити продължава да мачка противниците си във Висшата лига на Англия. Тимът на Пеп Гуардиола постигна шестата си победа от шест мача в първенството, след като надигра с 3:1 като гост Суонзи.

Серхио Агуеро отново бе водещата фигура в тима на „гражданите“, след като откри резултата още в 9-та минута след хубав пас на Бакари Саня. Домакините обаче изравниха след хубав удар с левия крак на Фернандо Йоренте в 13-та минута.

В 66-та минута Агуаро вкара от дузпа за 2:1, а в 77-та Рахим Стърлинг довърши домакините след бърза контраатака. След този успех Манчестър Сити продължава да е на върха в класирането с пълен актив от 18 точки, с 4 повече от втория Тотнъм. Лондончани победиха с 2:1 като гост Мидълзбро след два гола на Хун-Мин Сон.

Ливърпул се разправи с 5:1 у дома с Хъл Сити. „Червените“ водеха с 3:0 още на полувремето след голове на Адам Лалана (17), Джеймс Милнър (30 от дузпа) и Садио Мане (36). За „тигрите“ още в 29-та минута червен картон получи Ахмед Ел Мохамади.

Давид Мейлър намали за 1:3 в 51-та минута, но в 52-та Филипе Коутиньо направи 4:1, а Милнър с нова дузпа в 71-та оформи крайното 5:1.