“Гражданите” на Гуардиола с 9 от 9

Публикувана: 21 Sep 2016 22:13
Обновена: 26 Oct 2024 08:15
Прочетена: 757

Манчестър Юнайтед спря серията от 3 поредни загуби, след като победи с 3:1 като гост Нортхемптън в среща от 3-тия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Жозе Моуриньо бе дал шанс за изява на играчи, които влизат по-рядко на терена и “червените дяволи” имаха някои трудности. Майкъл Карик бе дал аванс на гостите в 17-та минута, но “обущарите” изравниха чрез Ревъл. След почивката Андер Ерера в 68-та минута и Маркъс Рашфорд малко след това донесоха успеха на Юнайтед.

Градският съперник Манчестър Сити също мина безпроблемно през 3-тия кръг. Хората на Пеп Гуардиола записаха 9-та победа от 9 мача - 2:1 като гост на Суонзи. Гаел Клиши (49) и Алейш Гарсия (69) дадоха надежден аванс на “гражданите”, а Гулфи Сигурдсон намали за “лебедите”.