Уотфорд нанесе трета поредна загуба на “червените дяволи” за седмица

Публикувана: 18 Sep 2016 14:30
Обновена: 25 Oct 2024 20:38
Прочетена: 801

Манчестър Юнайтед изпраща една от най-лошите седмици в историята си, след като допусна трета загуба в рамките на 7 дни. Тимът на Жозе Моуриньо претърпя поражение с 1:3 в гостуването си на Уотфорд в среща от 5-тия кръг на Висшата лига. Победата за “стършелите” над Юнайтед пък беше първа за тима от 30 години насам.

Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс след четвъртият гол на Етине Капу от началото на сезона. Малко преди това пък Одион Игало пропусна на празна врата.

Юнайтед започна добре второто полувреме, но удар на Пол Погба от 30 метра срещна напречната греда, а Рашфорд и Ибрахимович изпуснаха изгодни позиции. Все пак Рашфорд направи 1:1 в 62-та минута с удар отблизо, а малко след това удар на Ибра с глава беше избит с мъка от Еурелио Гомес.

Двубоят вървеше към равенство, когато в 83-та минута Хуан Сунига направи 2:1 с първото си докосване в мача. В добавеното време на срещата Трой Дийни вкара и трети гол - от дузпа, след като Фелайни фаулира Сунига в наказателното си поле.

Манчестър Юнайтед е на 6-то място в класирането с актив от 9 точки, докато Уотфорд е 8-ми със 7.