Каталунците вкараха 5 на Леганес, Меси с нов рекорд

Публикувана: 17 Sep 2016 15:02
Обновена: 25 Oct 2024 19:25
Прочетена: 1399

Футболистите на Барселона показаха, че са забравили издънката с Алавес (1:2) в предишния кръг на испанското първенство. Каталунците отвяха с 5:1 като гост Леганес, след като дни по-рано разбиха със 7:0 Селтик в Шампионската лига.

Атомното трио на Барса Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар също се развихри, като всеки един от тримата вкара гол. Меси дори два. Последното попадение за тима на Луис Енрике бе дело на Рафиня Алкантара. Чак в края Габриел направи загубата за домакините малко по-почетна.

Още 15-та минута на мача стана ясно накъде отиват нещата, след като Лионел Меси получи хубаво подаване от Суарес и с лекота направи 1:0. С този гол аржентинецът се разписа на 34-ти различен стадион в Примера дивисион, като доскоро делеше първата позиция с Раул (33).

До края на първото полувреме Суарес направи 2:0 след пас на Меси, а малко след това и Неймар не сгреши от удобна позиция, възползвайки се от асистенция на Лео. В 55-та минута Меси вкара за 4:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Неймар, а Рафиня довърши домакините в 64-та минута. Десет преди края Габриел оформи крайното 1:5.