Диего Коста спаси "лондончани"

Публикувана: 11 Sep 2016 20:32
Обновена: 25 Oct 2024 02:36
Прочетена: 936

Диего Коста отбеляза два пъти за „Челси”, като „лондончани” останаха непободени от началото на сезона след равенство 2:2 срещу Суонзи. Коста даде преднина за „сините” още в началото на мача, като полувремето бе контролирано предимно от отбора на Конте.

Всичко вървеше добре до момента, в който Куртоа направи голямо безумие в 58-та минута, когато фаулира Гилфи Сигурдсон и съдията посочи бялата точка. Исландецът получи топката от дълбочина от кениеца Моду Бароу, излезе срещу вратаря Куртоа, който го подсече. Наказателният удар бе реализиран от Сигурдсон в 59-та минута, информира „Гонг”. Втори гол в полза на съперниците на „Челси” отбеляза Лерой Фер  след грешка на Гари Кейхил.

За щастие, в 81-та минута Коста успя да отбележи своя 4-ти гол от началото на сезона и така да спаси „лондончани”.