Челси отстъпи с 2:3 пред Реал Мадрид

Публикувана: 31 Jul 2016 06:27
Обновена: 22 Oct 2024 11:42
Прочетена: 622

Ливърпул постигна първата си победа в международния приятелски турнир Интернешънал Чемпиънс Къп. „Червените“ надиграха с 2:0 Милан, след като загубиха с 0:1 от Челси в първия си мач. „Сините“ от Лондон пък претърпяха поражение с 2:3 от Реал Мадрид.

Ливърпул беше по-добрият отбор, но стигна до победата над Милан с голове след почивката. Дивок Ориги откри с хубав индивидуален пробив и изстрел по диагонала в 59-та минута. Роберто Фирмино удвои в 73-та минута, засичайки отблизо отбита топка.

Пред близо 106 хиляди души на стадиона в Мичиган Реал Мадрид надигра с 3:2 Челси, след като вкара три гола още през първото полувреме. Капитанът за испанците в този мач Марсело направи 1:0 с изстрел от границата на наказателното поле в 19-та минута, а седем по-късно удвои след бърза контраатака. Мариано Диас вкара трети гол за Реал в 37-та минута.

След почивката Челси направи много пропуски, а Еден Азар направи загубата на „сините“ по-приемлива с голове в 80-та и 90-та минута.

Ливърпул - Милан 2:0

Реал Мадрид - Челси 3:2