Левски отпадна от Лига Европа след 1:1 у дома

Публикувана: 21 Jul 2016 20:01
Обновена: 22 Oct 2024 13:42
Прочетена: 738

Левски отпадна нещастно от Лига Европа след домакинско равенство 1:1 на “Георги Аспарухов”. Пълните трибуни на “Герена” изригнаха в 22-та минута след гол на Франсис Нар, но след почивката Таварес изравни. Първата среща в Словения завърши 0:0 и така “сините” отпадат след гол на чужд терен.

Левски започна много силно срещата, но Венцислав Христов пропусна изгодно положение в 15-та минута. В 22-та Франсис Нар взриви трибуните. Нападателят навлезе в наказателното поле по лявото крило, финтира надясно и с хубав удар по диагонала направи 1:0.

Словенците реагираха веднага и в 28-та минута изпуснаха дузпа. Боян Йоргачевич спаси изстрела на Таварес, след като малко преди това Александър Александров фаулира Миливое Новакович.

Второто полувреме отново започна с добра игра на “сините”, но удар на Прохазка спря от външната страна на мрежата. Нар също не показа точен удар, а да се стигне до 68-та минута. Йоргачевич направи ново феноменално спасяване след удар на Новакович. Таварес обаче отблизо прати топката във вратата.

До края Левски натисна, но гол не падна. Най-доброто положение изпусна Венцислав Христов в 75-та минута. Така “сините” напуснаха Лига Европа и ще чакат началото на битката в “А” група.