“Орлите” срещу Цървена звезда в следващата фаза на Шампионската лига

Публикувана: 19 Jul 2016 21:31
Обновена: 22 Oct 2024 20:26
Прочетена: 588

Лудогорец постигна втората си поредна победа над Младост Подгорица и след 3:0 в черногорската столица се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Там “орлите” ще се изправят срещу Цървена звезда. Сърбите победиха тази вечер с 2:1 Валета, след като в първата среща бяха взели успех с 2:1.

Тимът на Георги Дерменджиев можеше да реши всичко още в 8-та минута, когато Лукас Саша направи страхотен пропуск след хубаво подаване на Джоди Лукоки. В 23-та минута Козмин Моци пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо, а малко след това гол на Младост беше отменен заради фаул в атака.

Така се стигна до 38-та минута, когато Джоди Лукоки вкара страхотен гол за 1:0. Холандецът проби по лявото крило, финтира навътре и с прекрасен удар в далечния ъгъл направи 1:0.

В началото на второто полувреме Вандерсон се разходи между централните защитници на Младост и с лекота вкара за 2:0. Лукоки довърши домакините с трети гол в 64-та минута. Холандецът доказа прекрасната си форма с добре насочен удар от границата на наказателното поле.

Така през следващата седмица Лудогорец ще бъде домакин на Цървена звезда в Разград, а реваншът на “Мала Маракана” ще бъде 7 дни по-късно.