Българката завърши втора и на 100 метра

Публикувана: 08 Jul 2016 20:58
Обновена: 23 Oct 2024 21:30
Прочетена: 3636

Ивет Лалова спечели втори сребърен медал на Европейското първенство по леката атлетика. След като вчера българката стана втора в спринта на 200 метра, днес направи същото и на 100 метра.

Шампионка стана представителката на домакините Дафне Схипърс,. Лалова пък направи поредното си силно бягане и спря хронометрите на 11.20 секунди, като остави над себе си Муджинга Камбуджи от Швейцария на 5 стотни от себе си.

По-рано днес другата българска спринтьорка на форума - Инна Ефтимова, отпадна в полуфиналите на дисциплината. Спортист №1 на България за миналата година Габриела Петрова пък не успя да мине квалификациите на тройния скок.