Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Лео с гол и две асистенции, прати Аржентина на финал

Публикувана: 22 Jun 2016 09:28
Обновена: 25 Oct 2024 11:35
Прочетена: 883

Лионел Меси класира Аржентина за финала на Копа Америка след победа с 4:0 над САЩ. Звездата на Барселона вкара гол и даде две асистенции и вече е най-резултатният футболист в историята на националния отбор на Аржентина. Меси вече има 55 гола, за да изпревари Габриел Батистута.

Двубоят в Хюстън мина изцяло под диктовката на Аржентина и още в третата минута Меси пусна фин пас към Езикел Лавеци, който с глава направи 1:0. Лео удволи в 32-та след перфектно изпълнение на свободен удар. В 50-та минута дежурният си гол вкара и Гонсало Игуаин. Нападателят вкара и второто си попадение в края, след като получи пас от Меси и на празна врата нямаше какво да направи.

Аржентина ще има възможност да се поправи за загубата от Чили в предишното издание на Копа Америка. Тази нощ е другият полуфинал между Чили и Колумбия.