Двата играчи на Лудогорец играха цял мач за съседите

Публикувана: 15 Jun 2016 18:48
Обновена: 26 Oct 2024 01:33
Прочетена: 563

Румъния изпусна Швейцария в началото на вторите битки в Група А. Мачът на “Парк де Пренс” завърши 1:1, въпреки че съседите водеха на полувремето и имаха още няколко изгодни положения. Двама играчи на Лудогорец Клаудиу Кешеру и Андрей Препелица започнаха титуляри за румънците, докато Козмин Моци изгледа срещата от резервната скамейка.

Швейцарците, които започнаха борбата в групата с успех от 1:0 над Албания, се скъсаха да пропускат през първото полувреме. Големият грешник бе Харис Сеферович, който изтърва на два пъти от чисти позиции.

В 18-та минута Румъния реализира. Лихщайнер задържа Чипчиу в наказателното си поле, а Богдан Станку изпълни без грешка отсъдената дузпа. Това бе втори гол от наказателен удар на Станку, след като плеймейкърът се разписа и при загубата от Франция с 1:2 в мача на откриването.

До края на първата част Румъния можеше да увеличи аванса си, но Сапунару удари греда, а Кешеру не успя да реализира удобно положение. Още в началото на второто полувреме резервата Хобан бе близо до втори гол за северните ни съседи.

След това обаче швейцарците поеха контрола на срещата и до края натискаха. “Кръстоносците” вкараха само веднъж, в 57-та минута. След разбъркване в наказателното поле на Румъния след изпълнение на ъглов удар топката попадна на десния крак на Адмир Мехмеди. Нападателят строя мощно от воле и направи 1:1.

До края швейцарците не успяха да намерят път към втори гол, но въпреки това запазиха сериозни шансове за следващата фаза. До момента тимът има 4 точки и е лидер в групата, преди двубоя между Франция и Албания, който започва в 22,00 часа.

Румъния - Швейцария 1:1

1:0 Богдан Станку 18’-д

1:1 Адмир Мехмеди 57’

Румъния: 12.Чиприан Татарушану, 22.Кристиан Сапунару, 6.Влад Кирикеш, 21.Драгош Григоре, 3.Разван Рац (62  - 16.Стелиано Филип), 18.Андрей Препелица, 8.Михай Пинтили (46  - 5.Овидиу Хобан), 11.Габриел Торже, 19.Богдан Станку (83 - 14.Флорин Андоне), 7.Александру Кипчиу , 13.Клаудиу Кешеру

Швейцария: 1.Ян Зомер, 2.Щефан Лихтщайнер, 22.Фабиан Шер, 20.Йоан Джуру, 13.Рикардо Родригес, 11.Валон Бехрами, 10.Гранит Джака , 23.Джердан Шакири (90 - 17. Шани Тарашай), 15.Блерим Джемайли, 18.Адмир Мехмеди, 9.Харис Сеферович (64 - 7. Бриел Емболо)