“Скуадрата” надигра тактически “червените дяволи”, вкара два

Публикувана: 13 Jun 2016 21:45
Обновена: 26 Oct 2024 07:36
Прочетена: 782

Италия победи с 2:0 големия си конкурент за първото място в Група Е на Европейското първенство - Белгия. “Червените дяволи” имаха по-чистите положения, но “Скуадрата” доказа, че е голям отбор на важните първенства. Емануеле Джакерини откри в 31-та минута, а в добавеното време на мача Грациано Пеле довърши белгийците.

“Червените дяволи” започнаха по-добре срещата и още в 10-та минута можеха да поведат в резултата. Ромелу Лукаку свали една висока топка към Раджа Наинголан, който от точката на дузпата стреля мощно. Джиджи Буфон обаче показа невероятен рефлекс. Малко след това Нинджата стреля и извън наказателното поле, но този път не улучи вратата.

Постепенно италианците “влезнаха в мача” и успяха да поведат с първото си сериозно положение. В 32-та минута Леонардо Бонучи пусна 40-метров пас към Емануеле Джакерини, с който матира защитата на Белгия. Халфът на Болоня изскочи сам срещу Тибо Куртоа и с хубав удар с десния крак успя да пусне топката покрай него - 1:0 за Италия.

Малко след това “Скуадрата” бе близо до втори гол. Куртоа обаче отрази бомбен удар на Кандрева под гредата. В 37-та минута и Грациано Пеле опита мерника си. Марко Пароло свали на тарана една висока топка, Пеле стреля с глава, но встрани.

В края на първото полувреме Аксел Витсел и Кевин Де Бройне можеха да изравнят, но нямаха късмет. Така беше и в 53-та минута, когато белгийците стигнаха до наказателното поле на “Скуадрата” с три паса. На върха беше Ромелу Лукаку, който преодоля Буфон с удара си, но топката не пожела да влезне в мрежата му и облиза страничната греда.

Буквално в следващата атака Куртоа спаси много опасен удар на Едер с глава. До края и двата отбора опитваха всичко възможно да вкарат гол, но белгийците нямаха късмет пред гола. Във втората минута на добавеното време италианците хванаха противника си на контраатака, Кандрева пусна мек пас към Грациано Пеле, който от странична ножица вкара второто попадение за Италия.

По-рано днес Швеция и Ирландия завършиха 1:1. Следващите мачове са на 17 и 18 юни, когато Италия среща Швеция, докато Ирландия се изправя срещу Белгия.

Белгия - Италия 0:2

0:1 Емануеле Джакерини 32’

0:2 Грациано Пеле 90+2''

Белгия: 1 Тибо Куртоа, 2 Тоби Алдервайрелд, 3 Томас Вермален, 4 Раджа Наинголан (62 - 14. Дрис Мертенс), 5 Ян Вертонген, 6 Аксел Витсел, 7 Кевин де Брюин, 8 Маруан Фелаини, 9 Ромелу Лукаку (73 - 17. Дивок Ориги), 10 Еден Азар, 23 Лоран Симан (76 - 11. Яник Караско)

Италия: 1 Джанлуиджи Буфон, 3 Джорджо Киелини, 4 Матео Дармиан ( 59 - 2. Матия Де Шилио), 6 Антонио Кандрева, 9 Грациано Пеле, 15 Андреа Бардзали, 16 Даниеле де Роси (78 - 10. Тиаго Мота), 17 Едер (75 - 11. Чиро Имобиле), 18 Марко Пароло, 19 Леонардо Бонучи, 23 Емануеле Джакерини