Киърън Кларк вкара впечатляващо в собствената си врата

Публикувана: 13 Jun 2016 18:55
Обновена: 26 Oct 2024 07:26
Прочетена: 621

Швеция и Ирландия завършиха 1:1 в първия мач от Група Е на Европейското първенство по футбол във Франция. Уес Хуулахан бе дал аванс на островитяните в началото на второто полувреме, но Киърън Кларк си вкара автогол след остър пас на Златан Ибрахимович. От 22,00 часа тази вечер е другият двубой в групата, в който се срещат фаворитите Италия и Белгия.

Шведите имаха наглед превъзходство, но първото сериозно положение бе пред вратата на Андрес Исаксон. Роби Брейти и и Киърън Кларк имаха изгодни ситуации за гол, а в 31-та минута Джеф Хендрик тресна гредата с далечен удар.

В началото на второто полувреме настоятелността на ирландците даде резултат. Само три минути след подновяването на играта Шеймъс Коумън центрира отдясно, а Уес Хуулахан намери топката с прекрасен удар от воле.

Последваха силни минути на шведите, като в 55-та Ибрахимович не успя да реализира от удобна позиция. Малко по-късно нападателят засече хубаво центриране, но отново нямаше късмет.

Така се стигна до 71-та минута минута, когато скандинавците комбинираха успешно по лявото крило, а Ибрахимович пусна остър пас. Киърън Кларк беше изненадан и с летящ плонж вкара топката в собствената си врата.