Вашек Поспишил отстрани българина от турнира в Шанхай

Публикувана: 12 Oct 2016 11:38
Обновена: 28 Oct 2024 03:28
Прочетена: 502

Устремът на Григор Димитров беше спрян от канадеца Вашек Поспишил. Българинът загуби с 5:7 и 6:7(2) и отпадна във втория кръг на силния тенис турнир в Шанхай. Гришо така и не успя да намери играта си, която му донесе няколко запомнящи се победи в последната седмица и в крайна сметка се предаде пред 131-вия в световната ранглиста.

Димитров беше големият фаворит в сблъсъка, след като бе загубил само един сет в предишните си четири мача с Поспишил. Канадецът обаче изигра много стабилен двубой и показа, че победата му над Иво Карлович в предишната фаза не е била изненадваща.

Поспишил направи ранен пробив и поведе с 2:0. Гришо обаче успя да го върне, за да изравни за 3:3. Развръзката дойде в 11-тия гейм, когато Димитров пропусна скрит сетбол. Вместо това канадецът взе и двата гейма и поведе в резултата.

Вторият сет беше изключително равностоен и така логично се стигна до тайбрек. Там обаче нервите на Гришо не издържаха и в крайна сметка след 7:2 точки Поспишил се класира за следващата фаза. Там канадецът ще се изправи срещу световния №1 Новак Джокович.