Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Джо Харт спаси “Трите лъва” в Словения

Публикувана: 11 Oct 2016 21:48
Обновена: 25 Oct 2024 22:22
Прочетена: 636

Капитанът на Англия Уейн Рууни бе закотвен на резервната скамейка и играта на тима не се получи. “Трите лъва” едвам спасиха равенството 0:0 в гостуването на Словения в Група F на световните квалификации.

Чак след включването в игра на Рууни през второто полувреме нещата за англичаните потръгнаха. Преди това големият герой за тима на Гарет Саутгейт бе Джо Харт. Вратарят направи невероятни спасявания и донесе едната точка на тима си.

Още през първото полувреме Харт спаси удар на Роман Безяк. Бившият нападател на Лудогорец бе останал сам срещу него, но не успя да го преодолее. Малко след това пък Куртич удари греда с прецизен удар от около 20 метра.

След почивката Харт отрази много опасни удари на Иличич, Куртич и Цезар и в крайна сметка напористата игра на домакините не доведе до резултат.

След това равенство Англия остава на първо място в групата с актив от 7 точки. Литва и Словения имат по 5, Шотландия е с 4, Словакия с 3, докато Малта все още няма нито една.

Словения - Англия 0:0

Словения: Облак, Струна, Самарджич, Цезар (68 - Мевлия), Йокич, Кърхин (84 - Омладич), Куртич, Вербич, Бирса (59 - Кронаветер), Иличич, Безяк

Англия: Харт, Уолкър, Стоунс, Кейхил, Роуз, Дайър, Хендерсън, Уолкът (62 - Таузънд), Али (73 - Рууни), Лингард, Стъридж (82 - Рашфорд)