Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Димитров разби Ришар Гаске в Шанхай

Публикувана: 11 Oct 2016 11:56
Обновена: 26 Oct 2024 00:39
Прочетена: 1276

Григор Димитров продължи възходящата си форма и след финала на турнира в Пекин преодоля с лекота и първия кръг на надпреварата в Шанхай. Най-добрият ни тенисист срази с 6:4 и 6:4 французина Ришар Гаске, срещу когото до този момент нямаше нито една победа в предишните 5 мача.

Гришо започна слабо срещата, след като допусна ранен пробив и Гаске поведе с 3:0. Последва невероятен обрат за българина, който спечели следващите 5 гейма и поведе с 5:3. След това задържа преднината си и след 6:4 и 46 минути игра поведе в резултата.

По-добрата игра на Димитров продължи и във втората част, когато поведе с 2:0. Гаске обаче показа класа и изравни до 3:3. Последва много важен пробив за 4:3, а след това и затвърждаването му за 5:3. В крайна сметка след час и 32 минути игра Димитров се поздрави с победата.

С класирането си за втория кръг Григор си осигури $35,845 от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста. Той няма точки за защита от китайския Мастърс, след като пропусна миналото му издание заради контузия. Следващият му съперник е канадецът Вашек Поспишил, който влезе в основната схема от квалификациите, а на старта преодоля Иво Карлович с 2-0 сета.