Безпощаден Гришо отвя Надал, отива на финал в Пекин

Публикувана: 07 Oct 2016 16:02
Обновена: 21 Oct 2024 18:07
Прочетена: 3044

Българинът Григор Димитров победи тенис легендата Рафаел Надал в четвъртфинален мач от откритото първенство на Китай по тенис.

Срещата продължи почти час и половина и завърши при резултат - 6-2, 6-4. Така хасковлията за победи испанеца за първи път от осем срещи. Голямата разлика в геймовете не показва съпротивата, която оказа Надал на Гришо, особено в заключителната част на мача. Все пак победата е повече от заслужена.

В първия половин час от мача се изиграха само пет гейма. Резултатът бе 3-2 и никой от двамата не беше спечелил подаването си. Григор играеше много точно, докато Надал се опитваше да наложи агресивния си стил от дъното на корта и създаде впечатлението, че има леко превъзходство.

Ключов за мача се оказа шестия гейм, в който Димитров за първи път спечели подаването си и резлизира решителен "непробив". Това стана след пет неотрзими сервиса. Надал отново можеше да пробие, защото Димитров бягаше от дългите разигравания.

Хасковлията проби отново за 5-2 и спечели бързо сервис гейма си и с това и сета, пишат от "topsport.bg".