“Сините” спечелиха с 4:2 като гост след продължения

Публикувана: 20 Sep 2016 22:15
Обновена: 23 Oct 2024 14:07
Прочетена: 607

Челси обърна Лестър от 0:2 до 4:2 в турнира за Купата на Лигата в Англия в сблъсъка на последните два шампиона на Англия. “Лисиците” започнаха по перфектен начин мача и поведоха набързо с 2:0.

Японецът Шинджи Оказаки вкара два гола в 17-та и 34-та минути, като любопитното беше, че и в двата случая топката едвам беше преминала голлинията, след което изчистена от Сесар Аспиликуета. Попаденията обаче бяха редовно зачетени.

Защитниците на Челси компенсираха грешките си с голове. В 45-та минута Гари Кейхил намали, а в 50-та Аспиликуета направи 2:2 след страхотно воле от 25 метра. В края на редовното време Марчин Вашилевски получи директен червен картон и остави “лисиците” с човек по-малко в продълженията.

Там опитните лондончани свършиха перфектно работата си и Сеск Фабрегас с голове в 92-та и 94-та минута реши всичко.

В другите по-интересни мачове тази вечер Ливърпул разби с 3:0 като гост Дарби Каунти след голове на Рагнар Клаван (24), Филипе Коутиньо (50) и Дивок Орики (54).

Лукас Перес пък откри головата си сметка за Арсенал в гостуването на Нотингам Форест. Испанецът бе точен в 60-та минута от дузпа, а след това и в 71-та за победата с 4:0. Иначе Гранит Джака бе дал аванс на лондончани, а Алекс-Окслейд Чембърлен довърши домакините.