Нелеп гол коства победата на “орлите”

Публикувана: 13 Sep 2016 21:35
Обновена: 23 Oct 2024 13:10
Прочетена: 735

Лудогорец беше много близо от първата си победа като гост в групите на Шампионската лига. “Орлите” заслужаваха да спечелят срещу Базел на “Санкт Якоб Парк”, но изравнителен гол в 79-та минута им коства трите точки.

В равностоен мач, в който домакините имаха наглед леко предимство, но се затрудняваха пред вратата на българите, Лудогорец ликува в края на първото полувреме. При мълниеносна контраатака Светослав Дяков пусна пас в дълбочина към Джонатан Кафу. Бразилецът направи за смях Марек Сухи и с хубав удар по тревата мушна топката зад стража на Базел - 1:0 за Лудогорец.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха много. Базел натискаше, но без резултат, докато “орлите” опитваха с контраатаки да наранят още веднъж швейцарците. Вместо това грешка на Владислав Стоянов доведе до изравнителен гол на домакините. В 79-та минута Ланг центрира отдясно, Стоянов увисна под топката и успя само леко да я отклони. Тя попадна на крака на Ренато Щефен, който от трудна позиция успя да я насочи към опразнената врата.

Другата среща от Група А на турнира между ПСЖ и Арсенал също завърши 1:1. Вторите мачове са на 28 септември, когато Лудогорец приема ПСЖ на “Васил Левски”, а Арсенал е домакин на Базел.