Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Сърбите взеха 2:2 в Разград

Публикувана: 26 Jul 2016 20:54
Обновена: 21 Oct 2024 08:38
Прочетена: 1473

Лудогорец стигна до равенството 2:2 с Цървена звезда в първия мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига. “Орлите” поведоха с късен гол през първото полувреме с гол на Джонатан Кафу, но след почивката сърбите направиха пълен обрат. Клаудиу Кешеру все пак остави шансовете на тима си в реванша след седмица с изравнителен гол в 76-та минута.

Джоди Лукоки изработи първото положение в мача, след като направи страхотен пробив в 12-та минута, след което топката стигна до Марселиньо, но ударът му с глава не намери целта. Последваха равностойни минути, за да се стигне до 43-та, когато Лудогорец поведе. Джонатан Кафу проби през центъра на защитата на сърбите и след като мина през петима бранители, мушна топката покрай стража на Звезда - 1:0.

Цървена звезда обаче изравни много рано след подновяването на играта. Още в 48-та минута капитанът на сърбите Александър Катай направи за смях защитата на Лудогорец след хубав пробив по дясното крило. Катай след това стреля в далечния ъгъл и направи 1:1. Моуче можеше да направи пълен обрат за Звезда в 58-та минута, а в 66-та Гелор Канга все пак вкара втори гол. Канга се разписа с фалцов удар от 25 метра, който свари неподготвен Владо Стоянов.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев реагира мигновено и пусна в игра Клаудиу Кешеру. Румънецът му се отблагодари с гол в 76-та минута. Нападателят получи подаване от Козмин Моци, след което напредна в наказателното поле на сърбите и успя да мушне топката под плонжа на вратаря след удар от малък ъгъл, за да направи 2:2. До края Лудогорец пробва да стигне до обрат, но не успя.

Снимка: Sportal.bg