Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Димитров обърна японец

Публикувана: 26 Jul 2016 09:09
Обновена: 21 Oct 2024 19:03
Прочетена: 1623

Григор Димитров победи с 5:7, 7:5 (5) и 6:4 японеца Юичи Сигита, за да стартира с победа участието си на тенис турнира в Торонто. Българинът се нуждаеше от близо 2 часа и половина игра, като направи впечатляващ обрат.

Първият сет започна кошмарно за Гришо, който изоставаше с 0:3 гейма, а след това и с 1:4. Българинът обаче успя да изравни до 5:5, след което Сигита направи пробив и спечели сета със  7:5.

Втората част беше равностойна, като в крайна сметка се реши чрез тайбрек. В него японецът поведе с 3:0, но след това Димитров направи 4 поредни точки и стигна до сетбол при 6:5. Българинът показа здрави нерви и изравни резултата. Един пробив в третия сет пък се оказа достатъчен на Димитров, за да спечели мача.

Следващият съперник на Гришо ще бъде Денис Шарапов, който преодоля в първия кръг Ник Кирьос.