Заралии загубиха с 0:1 във Финландия

Публикувана: 21 Jul 2016 19:07
Обновена: 20 Oct 2024 17:38
Прочетена: 613

Берое отпадна от Лига Европа след загуба с 0:1 в гостуването си на ХИК Хелзинки. Първата среща в Стара Загора завърши 1:1 и така “зелените” отпаднаха от турнира.

Антому Танака донесе победата на домакините с гол в 26-та минута, след като се разписа с глава след неубедителна игра в наказателното поле на Берое.

Домакините започнаха по-добре срещата и в началните минути направиха няколко пропуска. Георги Божилов внесе напрежение пред вратата на ХИК в 10-та минута след удар от около 30 метра, но топката мина встрани от гредата. Малко след това опасен удар на Неманя Милисавлиевич също не успя да намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 26-та минута, когато след центриране от ъглов удар Танака беше на точното място в точния момент и с лекота направи 1:0. До края на първото полувреме удар на Божилов с глава отново мина на сантиметри от гредата.

През втората част преобладаваше напрежението, като реалните голови опасности липсваха и пред двете врати. В заключителните минути на мача Берое опита натиск, но така и не успя да отбележи.