Франция няма да спи! Гризман прати “петлите” на финал

Любимецът на цялата нация наниза два гола на Германия

Публикувана: 07 Jul 2016 21:42
Обновена: 20 Oct 2024 17:33
Прочетена: 1618

Франция ще играе финал на Евро 2016. Антоан Гризман вкара двата гола за победата на “петлите” с 2:0 над Германия и в неделя на “Стад дьо Франс” домакините ще спорят за трофея с Португалия.

Тимът на Дидие Дешан имаше доста трудности срещу световния шампион, но поведе в резултата в края на първото полувреме с гол от дузпа. В 72-та минута Гризман довърши немците с второ попадение и предложи на цяла Франция една паметна вечер.

Първото полувреме започна със силни минути на Франция, след като още в началото Мануел Нойер спаси опасен удар на Антоан Гризман. След това обаче Бундестима пое нещата под контрол и започна да владее далеч повече топката. Почти два пъти повече.

Капитанът на Франция Юго Лорис спаси опасен удар на Емре Джан в 14-та минута, а след това и шут на Бастиан Швайнщайгер от 25 метра. Швайни пък започна като титуляр и счупи рекорда за най-много мачове на Европейски първенства - 38.

В края Гризман стреля с левия крак от грешната страна на гредата и когато всички очакваха края на първото полувреме, Франция получи право да изпълни дузпа. При едно центриране в наказателното поле на Германия Швайнщайгер скочи за висока топка и реферът Никола Рицоли сметка, че халфът е играл с ръка.

Разправиите не помогнаха на германците. Дори напротив - Антоан Гризман застана зад топката и хладнокръвно реализира - 1:0 за Франция. Това беше пети гол за Гризман от началото на турнира.

Второто полувреме също започна силно за французите, като Жиру и Гризман имаха ранни шансове. Германците натиснаха, но без реални шансове пред вратата на домакините.

Така се стигна до 72-та минута, когато Пол Погба центрира отляво, Нойер изпревари Жиру за високата топка, но тя попадна на неправилното място. Антоан Гризман само я бутна към вратата от точката на дузпата и направи 2:0.

Така Гризман изпревари легенди като Марко ван Бастен, Алън Шиърър и Патрик Клуивер и вече има 6 гола на едно Европейско първенство. Далеч напред е Мишел Платини с 9.

Бундестима опита да върне поне един от головете, но Дракслер стреля покрай вратата от свободен удар, а Шкодран Мустафи също не успя да улучи целта от изгодна ситуация.