Берое продължава в Европа, Славия отпадна на старта

Заралии бият в Босна, “белите” допуснаха три гола в Полша

Публикувана: 07 Jul 2016 19:13
Обновена: 23 Oct 2024 12:57
Прочетена: 637

Берое се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, докато Славия отпадна още на старта.

Заралии надиграха с 2:0 като гост босненския Радник (Биелина) и след 0:0 в първия мач продължават напред в турнира. Тимът на Александър Димитров отново бе по-добрият от двата на терена, но този път заралии реализираха положенията си.

Герой стана Ерик Почански, който вкара и двата гола. Крилото наказа грешка в защитата на домакините в 79-та минута, когато със силен удар с левия крак прати топката под гредата. Само 60 секунди по-късно Почански вкара втори гол. Бързакът се разходи през центъра на защитата на Радник и успя да мушне топката зад вратаря на домакините.

В следващия кръг Берое ще се изправи срещу финландския ХИК Хелзинки, който нямаше проблеми с отстраняването на литовски Атлантас.

Отборът на Славия обаче отпадна още в първия кръг. “Белите” спечелиха с 1:0 първия мач с коравия полски тим Заглембе Любин, но загубиха днес на реванша с 0:3. Бившият защитник на Лудогорец Любомир Гулдан бе дал аванс на поляците в 21-та минута, а Петяк (65) и Пападопулос (81) довършиха “белите” през втората част.

Снимка: Sportal.bg