“Петлите” разбиха викингите с 5:2, следва полуфинал с Германия

Публикувана: 03 Jul 2016 21:49
Обновена: 23 Oct 2024 19:49
Прочетена: 932

Франция отнесе с 5:2 коравите викинги от Исландия на “Стад дьо Франс” и вече мечтае за титла на Евро 2016. Домакините на турнира разбиха една от сензациите до този момент, като решиха всичко още с 4 гола през първото полувреме. Така Франция се класира с лекота за полуфиналите, където ще се изправи срещу световния шампион Германия.

“Петлите” започнаха много силно мача и общо взето решиха всичко още до 20-та минута. Оливие Жиру направи 1:0 в 12-та, след като получи хубав извеждащ пас от Блейс Матюиди и с удар по диагонала изведе домакините. В 20-та Пол Погба удвои. Халфът се разписа с глава след центриране на Антоан Гризман от ъглов удар.

Рециталът на Франция продължи и в 43-та минута Гризман подаде на Димитри Пайе, който с удар от границата на наказателното поле направи 3:0. Самият Гризман довърши исландците в 45-та минута. Погба го изведе сам срещу вратаря на исландците и с хубав прехвърлящ удар направи 4:0.

Така Гризман вече е голмайстор на турнира с 4 гола. Франция пък стана първият отбор, който някога е вкарвал 4 гола за едно полувреме на Европейско първенство.

Тимът на Дидие Дешам започна по-добре и втората част, но в началните минути Пайе и Погба не успяха да вкарат. Това все пак направи Колбейн Сигтурсон в 56-та минута, когато засече центриране на Скуласон отдясно.

Радостта на исландците обаче бе кратка. В 59-та минута Пайе центрира от свободен удар, а Оливие Жиру вкара с глава втория си гол в мача. Малко след това нападателят бе заменен, за да бъде запазен за полуфинала.

В края Исландия показа невероятен характер и върна един от головете чрез Биркир Бярнасон в 84-та минута, но за повече нямаше сили. Най-важното бе, че Франция разби Исландия и на 7 юли в Марсилия ще се изправи срещу Германия. Другият полуфинал е на 6 юли в Лион - Португалия срещу Уелс.