Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Британците обърнаха Белгия с 3:1, излизат срещу Португалия в битката за финала

Публикувана: 01 Jul 2016 21:44
Обновена: 23 Oct 2024 04:06
Прочетена: 1801

Уелс мечтае за нещо историческо! Тимът ще играе полуфинал в дебюта си на Европейско първенство, след като обърна силния отбор на Белгия с 2:1. “Драконите” изиграха поредния си много силен мач на Евро 2016 и след голове на Ашли Уилямс, Хал Робсън-Кану и Сам Воукс ще срещнат в спора за място на финала тима на Португалия.

За Белгия пък остана разочарованието от изпуснатата възможност, след като “червените дяволи” поведоха с феноменален гол на Раджа Наинголан, а имаха и още няколко много добри положения.

Двата отбора започнаха много открито срещата. Първи гол вкараха белгийците още в 13-та минута, когато Раджа Наинголан опита да скъса мрежата. Нинджата получи топката от Еден Азар и без да се бави с мощен шут от повече от 25 метра направи 1:0. Асистенцията бе записана на Азар - четвърта негова от началото на турнира.

Последваха силни минути за Уелс, но Тибо Куртоа спаси страхотен удар на Нийл Тейлър. Така дойде 31-та минута, когато Аарън Рамзи центрира от ъглов удар, а Ашли Уилямс бе останал непокрит. Капитанът на Уелс засече топката с глава от границата на малкото наказателно поле и направи 1:1. До края на първата част Куртоа спаси още един опасен удар, този път на Гарет Бейл.

Второто полувреме започна с натиск на Белгия, като в началните минути Ромелу Лукаку имаше две отлични възможности за гол, докато удар на Еден Азар мина встрани от гредата.

Така се стигна до 55-та минута, когато Рамзи подаде на Хал Робсън-Кану в наказателното поле на Белгия. Нападателят излъга с гръб към вратата трима защитници на “червените дяволи”, обърна се и с левия крак направи 2:1 и пълен обрат за Уелс.

Белгия тръгна да се върне в мача поне с изравнителен гол, но удар с глава на Фелайни в 74-та минута облиза страничната греда.

В 86-та минута Сам Воукс прекърши надеждите на белгийците, след като засече с глава центриране отдясно за крайното 3:1.

Уелс удържа преднината си и ще играе срещу Португалия на полуфиналите на 6 юли в Лион. Лошата новина за Крис Коулман е, че няма да разчита на един от лидерите си Аарън Рамзи, който получи жълт картон и ще бъде наказан.