Турция мечтае за осминафинал след 2:0 над Чехия

Публикувана: 21 Jun 2016 22:01
Обновена: 23 Oct 2024 15:42
Прочетена: 1050

Хърватия обърна Испания с 2:1 в един от най-интересните мачове на Евро 2016. “Шахматистите” матираха европейския шампион с търпелива игра и голове в края на двете полувремена.

Всичко започна по прекрасен начин за Испания - Алваро Мората вкара още в 7-та минута третото си попадение от началото на турнира. Хърватите, които играха без лидера си Лука Модрич, можеха да изравнят, но удар на Калични бе избит от Де Хеа, а Иван Ракитич удари гредата след фино изпълнение.

Така се стигна до 45-та минута, когато Иван Перишич центрира отляво, а Никола Калинич с пета отклони топката във вратата на Испания - 1:1.

След почивката “шахматистите” имаха възможност да вкарат и втори гол, но вместо това в 71-та минута Испания получи право да изпълни дузпа за нарушение на Вършалко срещу Давид Силва. Серхио Рамос обаче не успя да преодолее Даниел Субашич от бялата точка.

В 88-та минута при бърза контраатака Калинич пусна хубав пас към Перишич, който в типичен стил надбяга защитник и с кинжален удар с левачката направи 2:1.

В другия мач от групата Турция победи с 2:0 Чехия с по един гол във всяко от полувремената. Бурак Ялмъз поведе турците още в 10-та минута, а в 65-та Озан Туфан удвои.

Така Хърватия спечели първото място в Група D с актив от 7 точки, докато Испания завърши на втора позиция с 6 точки. Турция мечтае също за осминафиналите, след като има 3 точки, но ще трябва да почака мачовете в останалите групи.