Нападателят вкара в 92-та минута за 2:1 над Уелс

Публикувана: 16 Jun 2016 15:48
Обновена: 24 Oct 2024 07:17
Прочетена: 679

Англия постигна грандиозен обрат от 0:1 до 2:1 над Уелс в британското дерби в Група В на Европейското първенство. "Трите лъва" изоставаха с 0:1 на почивката след прекрасен гол на Гарет Бейл от свободен удар. На почивката в игра се появиха Джейми Варди и Даниел Стъридж, които 45 минути по-късно бяха големите герои на Рой Ходжсън.

Първото полувреме на стадиона в Ланс бе откровено скучно, но можеше да се развие по далеч по-различен начин, ако не бе пропускът на Рахим Стърлинг още в 7-та минута. Крилото получи перфектен пас от Адам Лалана отдясно, но на метри от вратата стреля покрай гредата.

Англичаните имаха претенции за неотсъдена дузпа в 33-та минута, когато Хари Кейн игра с глава, но топката рикошира в ръката на Бен Дейвис. Реферът Феликс Брих обаче не реагира. Малко след това удар на Крис Смолинг с глава мина покрай страничната греда.

Така се стигна до 42-та минута, когато Гарет Бейл се засили да бие свободен удар от повече от три метра. Звездата на Реал Мадрид мушна топката покрай стената и я насочи в ъгъла зад нея. Джо Харт не се намеси добре, само отклони кълбото, но не успя да му попречи да влезе в мрежата зад него – 1:0 за Уелс. Това бе втори гол на Бейл от фаул от началото на турнира, след като се разписа и при победата над Словакия (2:1) в първия мач на „драконите“ от Европейското.

На почивката треньорът на Англия Рой Ходжсън направи две смени – Джейми Варди и Даниел Стъридж влезнаха в игра за сметка на Хари Кейн и Рахим Стърлинг. Второто полувреме се игра изцяло пред вратата на „драконите“, а в 56-та минута англичаните изравниха. При центриране отляво Ашли Уилямс игра с ръка, но топката попадна в Джейми Варди, който бе в очевидна засада. Нападателят вкара за всеки случай, а главният рефер зачете попадението.

До края Руни и Али имаха възможности за пълен обрат, но нямаха късмет. Той обаче се усмихна на Даниел Стъридж, който показа настоятелност и в 92-та минута с удар отблизо направи 2:1. Така Англия поведе в класирането с 4 точки от два мача. Уелс и Словакия делят второто място с по 3, докато Русия има една.

Англия – Уелс 2:1

0:1 Гарет Бейл 42‘

1:1 Джейми Варди 56‘

2:1 Даниел Стъридж 90+2'

Англия: 1. Джо Харт, 2. Кайл Уолкър, 3. Дани Роуз, 5. Гари Кейхил, 6. Крис Смолинг, 7. Рахийм Стърлинг (45 – 15. Даниел Стъридж), 8. Адам Лалана (73 – 22. Маркъс Рашфорд), 17. Ерик Дайър, 20. Деле Али, 10. Уейн Рууни, 9. Хари Кейн (45 – 11. Джейми Варди)

Уелс: 1. Уейн Хенеси, 2. Крис Гънтър, 3. Нийл Тейлър, 4. Бен Дейвис, 5. Джеймс Честър, 6. Ашли Уилямс, 7. Джо Алън, 16. Джо Ледли (67 – 14. Дейвис Едуардс), 10. Арън Рамзи, 11. Гарет Бейл, 9. Хал Робсън-Кану (71 – 20. Джони Уилямс)