Скандален гол разкара Бразилия от Копа Америка (ВИДЕО)

Попадение с ръка остави “Селесао” извън елиминациите

Публикувана: 13 Jun 2016 08:59
Обновена: 24 Oct 2024 12:01
Прочетена: 636

Бразилия напусна Копа Америка след скандален гол. “Селесао” загуби с 0:1 от Перу в мач от Група В, а попадението на перуанците беше…с ръка.

Развръзката дойде в 75-та минута, когато Рауи Руидас засече центриране на Анди Поло с ръка и прати топката в мрежата. След бурни протесни съдията Андрес Куня призна гола, въпреки че имаше доста консултации с помощниците си.

Елиас беше близо до изравняването, но три минути преди края от чиста позиция във вратарското поле не успя да прати топката в мрежата.

На Бразилия им беше необходимо равенството, за да продължат напред. Поражението от Перу и победата на Еквадор с 4:0 над Хаити означаваха, че „селесао“ отпада в групите на Копа Америка за първи път от 1987 година.