Полша с пестелива победа над Северна Ирландия

Аркадиуш Милик донесе ценните три точки на тима си

Публикувана: 12 Jun 2016 18:48
Обновена: 23 Oct 2024 14:03
Прочетена: 761

Полша победи с 1:0 Северна Ирландия в първия си мач от Група С на Евро 2016. Тимът на Адам Навалка надигра категорично съперника си, но вкара само един гол. Дело на Аркадиуш Милик в 51-та минута.

Поляците имаха пълно превъзходство още от началото на срещата, но пропуски на Милик и Капустка лишиха тима от ранен гол. Той все пак дойде в 51-та минута. Якуб Блашчиковски проби по дясното крило и пусна успореден пас към Аркадиуш Милик. Нападателят на Аякс отправи много хубав удар с левия крак от около 15 метра и остави Майкъл МакГовърн безпомощен.

До края на срещата поляците продължиха да доминират, докато островитяните опитваха с изсипани топки да върнат поне едно попадение. При една от ситуациите Конър Уошингтън имаше добра възможност, но Войчех Шчесни успя да спаси.

В 22,00 часа започва другият мач в групата. В Лил Германия среща Украйна.

Полша - Северна Ирландия 1:0

1:0 Аркадиуш Милик 51'

Полша: 1.Войчех Шчесни, 15.Камил Глик, 3.Артур Йенджейчек, 2.Михал Паздан, 20.Лукаш Пишчек, 5.Кжищоф Мачжински, 10.Гжегож Криховяк, 21.Бартош Капустка, 16.Якуб Блашчиковски, 7.Аркадиуш Милик, 9.Роберт Левандовски

Северна Ирландия: 1.Майкъл МакГовърн, 20.Крейг Каткарт, 5.Джони Евънс, 6.Крис Беърд, 17.Пади МакНеър (46 - 14.Стюарт Далас), 3.Шейн Фъргюсън (66- 11.Конър Уошингтън), 4.Гарет Макоули, 2.Конър МакЛафлин, 8.Стивън Дейвис, 16.Оливър Норууд, 10.Кайл Лафърти